Chorvatsko 0:0 Brazílie

Linka bezpečí v Uherském Hradišti nemá peníze na provoz

Telefonní linka bezpečí v Uherském Hradišti končí s poskytováním služeb. Kvůli nedostatku peněz muselo Středisko výchovné péče, které linku provozuje, zastavit její provoz. Ještě několik dnů budou zaměstnanci držet službu, potom už děti v krizi uslyší ze záznamníku jen čísla měst, kde linka funguje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Necelý rok mohli děti i dospělí nalézt pomoc a radu na čísle Linky bezpečí. Poté, co okresní úřad kvůli transforamaci samosprávy ztratil možnost financování projektů, odmítlo Uherské Hradiště a okolní velká města dát na provoz linky celkem 310 tisíc korun. Za dobu svého působení odbavili pracovníci linky více než tisíc hovorů a nyní se snaží její agonii pozastavit. Rozhodli se poskytovat služby dobrovolnicky. Podle ředitele střediska Lubomíra Ševčíka je to však opatření krátkodobé. Města tvrdí, že problém jde řešit efektivněji - například jednotnou celokrajskou linkou.

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme