Linku do Kodaně zdržel žert anonyma

Výbušninu, která měla být podle anonymu na palubě letadla večerní linky Praha - Kodaň, policisté nenašli. Podle ředitele vnějších vztahů ČSA Dana Plovajka se jednalo o velmi hloupý žert. Cestující museli letadlo ihned opustit a odletěli náhradním letounem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadla | Foto: Jan Rosenauer

Bombu na palubě pravidelné linky z Prahy do Kodaně oznámil anonymní telefonát v půl šesté odpoledne kanceláři Českých aerolinií v Kodani. "Vzhledem k tomu, že letadlo bylo připraveno ke startu, okamžitě byl informován kapitán, který se vrátil zpět k pražskému terminálu a všech 76 cestujících a sedm členů posádky vystoupilo a letadlo bylo odtaženo do bezpečnostní zóny letiště," popsal Radiožurnálu situaci po obdržení anonymní hrozby ředitel vnějších vztahů ČSA Dan Plovajko.

Do Kodaně mělo letět 78 cestujících a sedm členů posádky. Nakonec bylo rozhodnuto, že se nebude čekat na výsledek prohlídky zavazadel, a cestující odletí do Kodaně bez nich. Náhradní stroj z ruzyňského letiště odstartoval ve čtvrt na jedenáct večer. Zavazadla do dánské metropole dopraví letecká společnost během dneška.

Bombové poplachy na letišti nejsou v závěru letošního roku výjimkou. Naposledy 16. prosince v noci anonym vyhrožoval uložením bomby. Policie musela letiště vyklidit na dvě a půl hodiny a zpoždění měly tři linky. Před tím zažilo ruzyňské letiště evakuaci kvůli anonymní výhrůžce koncem října. Policie tehdy zadržela muže, který uložení trhaviny nahlásil, a obvinila ho z šíření poplašné zprávy.

Vladimír Vokál, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme