Duka stále důvěřuje člence Rady ČT Lipovské. Tu k rezignaci vyzval šéf České biskupské konference

Kardinál Dominik Duka nadále stojí za nominací ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize. Hlava české katolické církve to v úterý uvedla na twitteru. Lipovskou do rady nominovala Česká biskupská konference. Její předseda Jan Graubner minulý týden Lipovskou vyzval k rezignaci, protože podle něj její činnost v radě vyvolává dojem, že hájí zájmy některých konkrétních skupin a osob. Vyjádření Lipovské ČTK zjišťuje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radní ČT Hana Lipovská | Foto: Petr Topič/MAFRA | Zdroj: Profimedia

Kardinál Duka je přesvědčený, že Lipovská čelí dalšímu kolu nevybíravých útoků. „Cítím za svou povinnost už poněkolikáté zopakovat, že si za nominací dr. Lipovské do Rady ČT pevně stojím, stejně jako za svým názorem na otázku jejich odborných a morálních kvalit,“ uvedl v úterý kardinál.

V tuto chvíli, kdy slečna Lipovská čelí dalšímu kolu nevybíravých útoků, cítím za svou povinnost už poněkolikáté zopakovat, že si za nominací dr.Lipovské do Rady ČT pevně stojím, stejně jako za svým názorem na otázku jejich odborných a morálních kvalit.

dominikduka.cz/vyjadreni/odpo…

18:05 – 18. 05. 2021

47 313

Znepokojení nad působením Lipovské v radě veřejnoprávní televize nedávno vyjádřili autoři dopisu adresovaného olomouckému arcibiskupovi a předsedovi České biskupské konference Graubnerovi.

Vysvětlete možný střet zájmů, vyzvala rada šéfa České televize. Radní přišla s policejní ochrankou

Číst článek

V textu, na který v úterý upozornil server Forum24, tvrdí, že Lipovská svou roli při kontrole České televize pochopila jako konfrontační a její útoky na ředitele České televize Petra Dvořáka mohou vést k zablokování veškeré komunikace mezi ředitelem a radou, nebo k jeho odvolání.

Mlčení biskupského sboru k jednání Lipovské podle autorů dopisu ohrožuje důvěryhodnost biskupů u řady věřících i nevěřících.

Předseda České biskupské konference na dopis reagoval v prohlášení, které minulý týden biskupská konference zveřejnila na webu.

Nedošlo k protiprávnímu jednání, uvedla generální inspekce k přidělení ochranky pro Lipovskou

Číst článek

„Mrzí mě, že členka Rady, kterou nominovala Česká biskupská konference, vyvolává dojem, že hájí zájmy některých konkrétních skupin a osob. V tomto ohledu chápu a sdílím obavy veřejnosti,“ uvedl Graubner. Dodal, že jediné, co může učinit, a již to udělal, je vyzvat Lipovskou, aby zvážila své setrvání v Radě ČT a na post rezignovala.

Členkou Rady ČT je Lipovská od loňského května. Počátkem letošního dubna Lipovská obvinila ředitele Dvořáka ze střetu zájmů kvůli tomu, že vlastní podíl ve společnosti Gopas, od které si televize objednala školení.

Střet zájmů, za který by mu hrozilo odvolání z čela televize, Dvořák odmítl. Žádné nedostatky v obchodních vztazích České televize se školící firmou Gopas následně nezjistila dozorčí komise Rady ČT.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme