Litomyšl zasáhla supercela. Dvoucentimetrové kroupy poškodily zahrady, voda vyplavila několik sklepů

Litomyšl v pondělí zasáhlo silné krupobití. Ulice, chodníky, parky i zahrady pokryla silná vrstva dvoucentimetrových krup, které podle očitých svědků padaly asi čtvrt hodiny. Větší škody na majetku město nehlásí, kvůli nárůstu vody ale bylo vytopeno několik sklepů.

Od zpravodaje z místa Litomyšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stazeny_soubor_240520-183143_eza.jpg

Podle očitých svědků bylo krupobití nevídaně silné a trvalo asi čtvrt hodiny | Foto: Ondřej Wolf | Zdroj: Český rozhlas

Krupobití, které bylo podle očitých svědků nevídaně silné a trvalo asi čtvrt hodiny, zanechalo v historické části podzámčí stopy v podobě pomalu tajících krup. 

Začíná bouřkový víkend, varují meteorologové. Platí výstraha pro jihovýchod země, v neděli pro celé území

Číst článek

Lidem v okolních zahradách poškodily kvetoucí okrasné rostliny. Poškození městské zeleně zaznamenala i radnice, v parcích bylo vidět popadané listí.

Technické služby situaci nadále mapují, velké škody město na svém majetku ale zatím neevidovalo.

Kromě krup zasáhly město i přívalové srážky s úhrny až 30 milimetrů. Voda vnikla například do služebny městské policie a podle hasičů vyplavila i několik sklepů poté, co kroupy ucpaly kanalizační vpusti.

Bouře také ochromila dopravu v Litomyšli, voda zaplavila místní křižovatku. Již během večera se ale situace zklidnila a střed města byl znovu zprůjezdněn.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme