Autobus s dětmi narazil u Litovle zezadu do kamionu. Zraněného řidiče transportovali vrtulníkem

Celkem 18 lidí, převážně dětí, bylo v úterý podle dosavadních informací zraněno při odpolední nehodě autobusu a kamionu na dálnici D35 u Litovle. Informoval o tom mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Vážně zraněn byl při havárii řidič autobusu převážejícího malé sportovce, ostatní utrpěli středně těžká až lehčí zranění. Dálnice ve směru z Olomouce na Mohelnici je uzavřená.

Aktualizujeme Litovel (Aktualizováno: 16:51 11. 6. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u nehody autobusu s dětmi na dálnici D35

Hasiči zasahují u nehody autobusu s dětmi na dálnici D35 | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

V autobuse cestovali malí fotbalisté kolem deseti let věku. Nehoda se stala poté, co řidič autobusu narazil zezadu do kamionu, uvedl mluvčí hasičů.

Na Jihlavsku havaroval autobus se sedmnácti dětmi. Jedno má středně těžká zranění, třináct lehká

Číst článek

„Z místa bylo odvezeno 15 lidí do olomoucké fakultní nemocnice, číslo však může být ještě vyšší. Řidič autobusu, který byl zaklíněn, byl vážně zraněn. Vyprostili jsme ho a předali záchranné službě. Vrtulníkem byl převezen do nemocnice. Další tři osoby byly zraněny středně těžce,“ uvedl dříve mluvčí hasičů. Počet zraněných poté stoupl na 18 lidí. 

Mluvčí policie Jiřina Vybíhalová řekla, že nehoda se stala ve směru z Olomouce na Mohelnici na 253. kilometru. Provoz ve směru z Olomouce na Mohelnici je odkláněn exitem 253 na Litovel, zpět na D35 se mohou řidiči vracet exitem 248, uvedla policie.

Hasiči na místo poslali kvůli nehodě a počtu zraněných krizového interventa, na místo zamířil i náhradní autobus. Okolnosti nehody se vyšetřují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme