Za výbuchem v Litovli je nejspíš únik plynu. Policie ho vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení

Výbuch v domě v Litovli na Olomoucku vyšetřují kriminalisté pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Exploze nastala v sobotu, byl při ní zraněn jeden člověk. Policie uvedla, že neznámá látka detonovala v bytové jednotce domu, pravděpodobně však šlo o plyn. Během ohledávání místa činu se odborníci zaměřili nejen na vyhledávání ohnisek požáru, ale také na vyhledávání návykových látek, uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze nastala v sobotu, byl při ní zraněn jeden člověk | Zdroj: Hasiči Olomouc

K výbuchu došlo v sobotu na ulici 1. máje po 17.30. „Podle dosavadních poznatků nezjištěným způsobem došlo k detonaci neznámé látky v bytové jednotce domu. Při explozi došlo k devastaci střechy a vnitřních prostor domu a k poškození dvou vozidel zaparkovaných pod bytovou jednotkou. Výše škody prozatím nebyla stanovena," uvedl policejní mluvčí.

V domě v Litovli vybuchl plyn, popáleného transportoval vrtulník do ostravské nemocnice

Číst článek

Místo v neděli ohledával statik, kriminalisté, specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz, vyšetřovatel hasičů a policejní psovodi se psy na vyhledávání ohnisek požárů a vyhledávání návykových látek, doplnil policejní mluvčí. Bližší informace vzhledem k vyšetřování policie nesdělila s tím, že veškeré okolnosti, příčiny a souvislosti exploze i nadále vyšetřuje.

Vyšetřovací verze

Při explozi se zranil sedmatřicetiletý nájemník domu. O vaření drog spekulovali obyvatelé města na sociální síti. Podle zjištění ČTK se však akceleranty návykových látek na místě nenašly, pravděpodobnější verzí je tak zřejmě výbuch plynu. Zda šlo v tomto případě o závadu, nedbalost nebo úmysl, bude policie zjišťovat.

Muže vrtulník přepravil do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice. Mluvčí nemocnice Petra Petlachová v neděli řekla, že jeho stav je vážný, ale je mimo bezprostřední ohrožení života. Město jeho spolubydlící zajistilo na dočasnou dobu ubytování, uvedl starosta Litovle Viktor Kohout na sociální síti. Doplnil, že dům je ve vlastnictví soukromého majitele.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme