Muž z Litvínova vylákal od lékařů stovky balení léků, popisují policisté. Případ označují za ojedinělý

Osmadvacetiletý muž z Litvínova dokázal podle kriminalistů neoprávněně získat stovky balení léků. Jako fiktivní pacient měl obvolávat lékaře po celém Česku a žádat po nich elektronické recepty. O případu v pondělí informoval policejní mluvčí Václav Krieger. Zároveň ho označil za ojedinělý.

Litvínov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zajištěné léky při domovní prohlídce

Zajištěné léky při domovní prohlídce | Zdroj: Policie ČR

Muž podle kriminalistů obvolával rok a půl jak praktické lékaře, tak lékaře v různých nemocnicích. A vydával se přitom za jejich pacienta.

„Z veřejně dostupných informací na různých webových stránkách a sociálních sítích zjišťoval údaje k náhodně vybraným lékařům včetně jejich recenzí. Ordinace měl poté obvolávat a vydávat se za pacienta kontaktovaného ošetřujícího doktora,“ popsal policejní mluvčí Václav Krieger.

Příběh falešného plastického chirurga. Od laboratorních zvířat k estetické medicíně bez patřičné kvalifikace

Číst článek

Následně podle policie požadoval zaslání eReceptu formou SMS na mobilní telefon. Recepty si poté vyzvedával v lékárnách po celém Ústeckém kraji, uvedl Krieger.

„Z výsledku šetření policisté zjistili, že Litvínovan měl takto jednat nejméně v 510 případech a měl nelegálně obdržet 680 kusů balení léků. Na podvodně získaných receptech byly předepsány zejména léčiva, která jsou podle nařízení vlády uvedená jako psychotropní látky,“ doplnil policejní mluvčí.

„Podle vyšetřovatele muž s léky nakládal tak, že většinu zkonzumoval. Prý nebyl problém užít i 100 kusů tablet denně,“ poznamenal.

Kriminalisté v jeho bytě našli několik stovek balení léků. Kromě toho zabavili také pokladní lístky na výdej receptů a tiskoviny na různá jména.

Muže obvinili ze spáchání zločinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. V případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme