V Litvínově hoří už druhý den hala s drtičkou odpadu. Hasiči do budovy zatím nevstupují

V areálu skládky Celio v Litvínově na Mostecku od středečních 13.00 hoří hala. Na místě i ve čtvrtek zasahuje asi 110 hasičů, budovu ochlazují zvenku. Stav budovy dopoledne posoudí také statik. Rozhodne, zda hasiči budou moci vstoupit dovnitř a začít odstraňovat prohořelý a promáčený odpad, který byl v hale s linkou na drcení odpadu uskladněn, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Litvínov (Mostecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár haly s linkou na drcení odpadu firmy Celio, 19. září 2018 v Litvínově na Mostecku. Předběžná škoda se odhaduje na 100 milionů korun. | Foto: Vojtěch Hájek | Zdroj: ČTK

„Hasiči do budovy zatím nevstupují, protože není jasné, zda nehrozí zřícení střechy nebo propad nosných konstrukcí. Z tohoto důvodu vyčkáváme na příjezd statika. Pokud by vstup do budovy neumožnil, budeme nadále zvenku ochlazovat halu a její okolí a bude nutné ji nechat zcela vyhořet,“ řekl Rudolf.

Hoří hala v Litvínově. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, škodu odhadují na 100 milionů

Číst článek

Hasiči také spolupracovali se dvěma chemickými laboratořemi, které měřily v okolí požáru stav ovzduší. Únik škodlivin jejich měření nezaznamenala. Na místě je od středečního večera 110 hasičů ze 17 profesionálních i dobrovolných jednotek. Podle mluvčího zásah potrvá minimálně do čtvrtečního večera.

Firma Celio předběžně odhadla škodu na 100 milionů korun. V hale, která má rozměry 80 na 40 metrů, byla linka na drcení odpadu, na střeše haly je navíc fotovoltaická elektrárna. V hale bylo uskladněno větší množství odpadu určeného k roztřídění. Firma nenahlásila žádného pohřešovaného, při požáru dosud nebyl nikdo zraněn.

Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme