Hoří hala v Litvínově. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, škodu odhadují na 100 milionů

Hasiči se obávají toho, že se propadne střecha haly Celio v Litvínově, jež od středečních 13.00 hoří. Nemohou proto dovnitř a halu hasí jen zvenku. Na střeše haly, která by se mohla zřítit, jsou navíc fotovoltaické panely. Předběžná škoda se odhaduje na 100 milionů korun. Hala stále hoří v plném rozsahu, na místě je 17 jednotek hasičů, řekl mluvčí hasičů Ústeckého kraje Lukáš Marvan. Hasiči vyhlásili nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu.

Litvínov (Aktualizováno: 17:35 19. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Litvínově hoří hala s linkou na drcení odpadu. | Foto: Jan Beneš | Zdroj: Český rozhlas

Hoří hala s linkou na drcení odpadu. „Zasahujeme ze tří stran a halu ochlazujeme. Dovnitř se v žádném případě zatím dostat nemůžeme. V současné době monitorujeme zplodiny hoření a nemáme potvrzený únik nebezpečných látek do ovzduší,“ popsal Radiožurnálu mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Při požáru ubytovny v Plzni zemřel člověk. Policie podezřívá jednoho muže z obecného ohrožení

Číst článek

Kvůli velkému množství vody, které je potřeba k hašení, využívají hasiči také velkoobjemové čerpadlo, jímž čerpají vodu z jezera Most. V hale bylo při vypuknutí požáru hodně odpadu, který měla firma vytřídit.

Firma nenahlásila nikoho pohřešovaného, mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník potvrdil, že dosud nebyl ani nikdo zraněn. S hasiči na místě spolupracuje také chemická laboratoř, která měří zplodiny v ovzduší. Litvínovský magistrát v textové zprávě zaslané občanům doporučuje omezit větrání.

„Při hašení se navíc ukázalo, že hala, která má rozměry 80 na 40 metrů, má na střeše fotovoltaickou elektrárnu. To samozřejmě také znesnadňuje hašení,“ doplnil mluvčí Marvan.

Na místě zasahuje 110 hasičů a 27 hasičských vozidel ze 17 jednotek, řekl kolem 19.30 mluvčí hasičů Ústeckého kraje Milan Rudolf. Zásah určitě potrvá nejméně do rána.

Hala začala hořet ve středu před 13.00. Hasiči nejprve na místě vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, pak ho ale zvýšili na nejvyšší stupeň. Zvláštní stupeň poplachu je čtvrtým stupněm požárního nebezpečí a vyhlašuje se jen při mimořádně nebezpečných událostech.

Zásah potrvá ještě nejméně několik hodin. Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

Jan Bachorík, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme