Hasiči po dvou dnech dohasili požár haly v Litvínově. Úřady zjišťují, kolik škodlivin uniklo

Hasiči v pátek po 16.00 ukončili zásah v areálu skládky Celio v Litvínově. Vyhořelou halu předali majiteli. U požáru haly s linkou na drcení odpadu zasahovali nepřetržitě od středečních 13.00 hodin. Při požáru byl lehce zraněn jeden hasič. Oheň způsobil škodu 100 milionů korun převážně na stavební konstrukci haly, která měla navíc na střeše fotovoltaickou elektrárnu.

Litvínov (Aktualizováno: 16:56 21. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár haly v areálu skládky Celio v Litvínově je po dvou dnech téměř dohašen. | Foto: Vojtěch Hájek | Zdroj: ČTK

Ústecký kraj kvůli požáru firmě Celio zakázal přijímání dalšího odpadu pro mechanickou úpravu, což pro litvínovskou společnost znamená komplikaci. „Je to samozřejmě nepříjemnost, protože připravený odpad nemůžeme mechanicky upravovat,“ řekl výkonný ředitel Celio Zdeněk Hubáček.

Firma podle něj bude usilovat o to, aby povolení co nejdříve znovu získala. Zákaz by měl podle Ústeckého kraje trvat do doby, než krajský úřad prověří, zda firma dodržela podmínky skládkování.

V Litvínově hoří už druhý den hala s drtičkou odpadu. Hasiči do budovy zatím nevstupují

Číst článek

Kraj také zaplatí měření škodlivin v ovzduší v okolí Mostu a Litvínova, které začalo ve čtvrtek. Měření škodlivin v ovzduší si objednalo vedení Litvínova, v Mostě měření nařídil přímo Ústecký kraj. Za každý den měření půjde z rozpočtu kraje 20 tisíc korun. Podle předchozích měření hasičů v okolí požáru ale žádné škodliviny do ovzduší neunikly.

U rozsáhlého požáru zasahovaly od středy tři desítky jednotek hasičů se speciální technikou. Kvůli obavám z možného zřícení haly vyváželi hasiči uskladněný odpad z haly dálkově ovládaným pásovým nakladačem. Pro čerpání vody využívali velkokapacitní čerpadlo a halu ochlazovali také z výškové techniky.

Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme