Lobbista Ivo Rittig je v Praze, policie ho chce vyslechnout

Policie se připravuje vyslechnout lobbistu a podnikatele Ivo Rittiga, který je podle deníku Právo aktuálně v Praze. Vyšetřovatelé mají podezření, že Ivo Rittig s právníkem Tomášem Jindrou hráli roli při vyjednávání o takzvaných trafikách pro Marka Šnajdra, Ivana Fuksu a Petra Tluchoře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie | Foto: Ladislav Bába

Kvůli kauze následně padla vláda ODS, TOP 09 a LIDEM.

Mezi podezřelými má být právě Rittig, Roman Janoušek, Tomáš Hrdlička či někdejší náměstek pražských vrchních žalobců Libor Grygárek. Nikoho ze jmenovaných ale policisté neobvinili.

Podle policie by Rittig mohl být hlavou organizovaného zločinu, který je založený na ovlivňování veřejných zakázek prostřednictvím klientelistické sítě. Při razii policisté našli skoro 150 milionů korun v hotovosti a desítky kilogramů zlata.

„Zlato ani peníze nejsou moje a jsem slučován s lidmi, které jsem v životě neviděl. Pana Janouška jsem za poslední rok viděl jednou a pana Grygárka asi třikrát,“ tvrdil před časem Rittig v České televizi.

Bývalá ředitelka kabinetu premiéra, dnes obviněná Jana Nagyová, v jednom z výslechů řekla, že Ivo Rittig několikrát přišel do její kanceláře v Kramářově vile. Bavili se třeba o situaci uvnitř vládní ODS a hlavně v její pražské buňce.

Šéf ODS Martin Kuba, který byl u výslechu na policii v srpnu, řekl, že se s Rittigem bavili o situaci v ODS. Ivo Rittig tehdy pro Českou televizi uvedl, že se bavili o koaličních jednáních a k případu je ochoten vypovídat.

Nikola Bojčev, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme