Lobbista Janoušek by se mohl do týdne finančně vyrovnat se ženou, kterou v opilosti přejel

Těsně před podpisem je dohoda o finančním vyrovnání mezi pražským lobbistou Romanem Janouškem a ženou, kterou přejel v opilosti svým autem. Radiožurnálu to potvrdil zmocněnec zraněné Vietnamky advokát Josef Lžičař.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní rekonstrukce nehody lobbisty Romana Janouška v Praze | Zdroj: ČTK

Výši nabídnuté částky nechtěl upřesnit:

„Projednává si to rodina, takže jestli k tomu dají souhlas, tak by se to mohlo do týdne podepsat. Nyní se zamýšlejí nad tou nabídkou,“ poznamenal Lžičař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Janouškovu kauzu sleduje reportér Martin Drtina. Hovořil o ní i v Odpoledním Radiožurnálu

Částku advokát upřesnit nechtěl. Podle zatím nepotvrzených informací by se mělo jednat o sumu okolo tří milionů korun.

Nutný souhlas státního zástupce

Mimosoudní vyrovnání Romanu Janouškovi může za jistých okolností pomoci před soudem. Janoušek je teď obviněný z úmyslného ublížení na zdraví. Hrozí mu za to až 10letý pobyt za mřížemi. Při této právní kvalifikaci to na polehčující okolnost nestačí, vysvětluje advokát Jaroslav Ortmann:

„Pokud by došlo k překvalifikování z úmyslného trestného činu na nedbalostní, pak má naději na to, že by to mohlo být řešeno narovnáním, nebo podmíněným zastavením trestního stíhání. Ale opět k tomu musí dát souhlas státní zástupce. Čekám, že to neudělá.“

Státní zástupkyně potvrdila, že nemá důvod překvalifikovat úmyslný trestný čin na neúmyslný. Za současného stavu se tak lobbista Janoušek soudnímu projednání své trestní věci nevyhne.

Janoušek koncem března podle policie nejprve do auta Vietnamky narazil a od nehody ujel. Když ho žena dostihla a postavila se před jeho vůz, na křižovatce ji přejel.

Později mu policie naměřila přes 2 promile alkoholu.

Lobbista Janoušek dnes prý v Praze havaroval, srazil ženu a ujel | Foto: ČTK

Milan Kopp, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme