Lobbista Janoušek je v nemocnici. Nemůže se tak prý seznámit se spisem

Trestní řízení s lobbistou Romanem Janouškem komplikuje jeho zdravotní stav. Podnikatel je obviněný z pokusu o vraždu a podle jeho advokáta Víta Širokého leží od minulého týdne kvůli úrazu v nemocnici. Zatím se tak nemohl seznámit se spisem před podáním obžaloby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní rekonstrukce nehody lobbisty Romana Janouška v Praze

Policejní rekonstrukce nehody lobbisty Romana Janouška v Praze | Zdroj: ČTK

„Můžu pouze sdělit, že jsme prostřednictvím advokáta obdrželi omluvenku s lékařskou zprávou,“ potvrdila mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Vyšetřování teď bylo podle ní ukončeno s tím, že se má obviněný seznámit se spisem. „Až bude tento úkon ukončen, tak potom bude rozhodnuto o dalším postupu,“ dodala Zenklová.

Podnikatel a blízký přítel bývalého pražského primátora Pavla Béma loni v březnu v opilosti srazil autem 51letou ženu a způsobil jí vážný úraz hlavy a další poranění, například komplikovanou zlomeninu kotníku. Od nehody ujel, a když ho policisté dostihli, naměřili mu při dechové zkoušce přes dvě promile alkoholu.

Podle znaleckých posudků mohl Janoušek ženu vidět, její zranění je proto posuzováno jako úmysl. Délku případného trestu může pozitivně ovlivnit to, že podnikatel poškozenou odškodnil. Přesnou částku však obě strany pečlivě tají.

Státní zastupitelství zpřísnilo kvalifikaci nehody Janouška na pokus vraždy. Za ten mu hrozí až 18 let vězení. Janouškův advokát považuje zpřísnění kvalifikace za absurdní.

Jan Herget, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme