Lobbista Janoušek neuspěl se žádostí o přerušení pobytu ve vězení

Podnikatel a lobbista Roman Janoušek dál zůstává ve vězení. U soudu neuspěl s žádostí o přerušení trestu ze zdravotních důvodů. Informaci, se kterou přišel deník Právo, potvrdila Českému rozhlasu mluvčí Krajského soudu v Brně Lenka Smutná Polachová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lobbista Roman Janoušek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Trestní řád podle Poláchové umožňuje přerušit výkon trestu za předpokladu, že by závažný zdravotní stav odsouzeného nebylo možné řešit v rámci léčebné kapacity Vězeňské služby ČR, případně v civilním zařízení během krátkodobého přerušení trestu.

„Ze závěru nemocniční lékařské komise Vězeňské služby České republiky vyplývá, že v tomto případě tomu tak není,“ uvedla mluvčí soudu.

Podnikatel si tak ve věznici v Brně musí dál odpykávat trest 4,5 roku za to, že v opilosti přejel ženu, která chtěla řešit předchozí nehodu, a ujel. Janouškův advokát Vít Široký už oznámil, že proti rozhodnutí brněnského krajského soudu podá stížnost.

Advokát podá proti rozhodnutí stížnost

Široký podle svých slov dodal soudu veškerou zdravotní dokumentaci, kterou měl k dispozici. Vězeňská nemocnice, ve které Janoušek od loňského listopadu pobývá, si vypracovala vlastní vyšetření. Jeho výsledky advokát zatím nemá k dispozici, dorazila mu jen poslední lékařská zpráva.

„V té zprávě jeden lékař doporučoval přerušení trestu ze zdravotních důvodů a dva lékaři neodporučovali s tím, že věznice je schopna zajistit dostatečnou zdravotní péči. Na základě této zprávy krajský soud rozhodl, že se žádosti nevyhovuje,“ řekl Široký Českému rozhlasu.

Kauza Roman Janoušek | Foto: Český rozhlas

Martin Hromádka, Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme