Lobbista Janoušek se bude zpovídat z pokusu o vraždu, hrozí mu až 18 let

Státní zastupitelství zpřísnilo kvalifikaci nehody lobbisty Romana Janouška na pokus vraždy. Za ten mu hrozí až 18 let vězení. Obvodní zastupitelství už předalo věc městskému zastupitelství, které řeší závažnější případy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní rekonstrukce nehody lobbisty Romana Janouška v Praze | Zdroj: ČTK

Dosud byl stíhán za úmyslné těžké ublížení na zdraví se sazbou do tří do deseti let a za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Janouškův advokát považuje zpřísnění kvalifikace za absurdní. Žalobci přitvrdili v posouzení případu už v úterý, až dnes se ale obhájce o rozhodnutí dověděl ve zprávě od policie. Podle něj je kvalifikace nepřiměřená a neodpovídá důkazům.

Žalobci ale rozhodnutí údajně opírají o výpovědi svědků, znalecké posudky a použití zbraně, kterou mělo být Janouškovo auto. Janoušek podle svého advokáta události lituje a nepopírá, že ženu srazil. Údajně ji neviděl.

Podnikatel a blízký přítel bývalého pražského primátora Pavla Béma loni v březnu v opilosti srazil autem 51letou ženu a způsobil jí vážný úraz hlavy a další poranění, například komplikovanou zlomeninu kotníku. Od nehody ujel, a když ho policisté dostihli, naměřili mu při dechové zkoušce přes dvě promile alkoholu.

Podle znaleckých posudků mohl Janoušek ženu vidět, její zranění je proto posuzováno jako úmysl. Délku případného trestu může pozitivně ovlivnit to, že podnikatel poškozenou odškodnil. Přesnou částku však obě strany pečlivě tají.

Vedle této nehody se o Janouška zajímá i protikorupční policie. Detektivové zkoumají úlohu lobbisty při prodeji pozemků dopravního podniku na pražské Palmovce.

Lobbista Janoušek dnes prý v Praze havaroval, srazil ženu a ujel | Foto: ČTK

Jana Zemanová, Nikola Bojčev, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme