Lobbista Janoušek v Praze opilý srazil autem ženu a ujel

Lobbista a přítel bývalého pražského primátora Pavla Béma Roman Janoušek v pátek dopoledne v pražské Michli havaroval a poté srazil řidičku nabouraného auta. Jednapadesátiletou ženu záchranáři převezli s otřesem mozku do Motolské nemocnice. Janoušek z místa nehody ujel. Policisté ho ale dostihli na Pankráci. Podle dechové zkoušky Janoušek pil před jízdou alkohol, nadýchal celkem 2,2 promile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie při kontrole (ilustrační ofot) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Řidička osobního motorového vozidla Volvo se snažila tohoto muže podle prvotních informací zastavit a následně došlo ke střetu vozidla a ženy, která na místě zůstala ležet zraněná. Řidič i od této dopravní nehody ujel. Policisté tohoto muže po několika minutách vypátrali a následně u něj provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu s výsledkem 2,2 promile v dechu,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

„Dopravní policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci. Dopravní policisté v tuto chvíli celou událost prošetřují, zjišťují příčinu a viníka dopravní nehody. V tuto chvíli se k celé události nebudeme více vyjadřovat,“ dodala Kropáčová.

„Nemám na to žádný názor. Myslím si, že se stalo něco divného. Až to budu vědět, tak vám to řeknu. Děkuji,“ uvedl pro server iDnes.cz Janoušek.

Kdo řídil Prahu?

Vlivného pražského podnikatele Romana Janouška vyšetřují policisté i kvůli odposlechům rozhovorů s bývalým primátorem Pavlem Bémem z ODS, podle kterých ovlivňoval zakázky na pražském magistrátu.

Bémův přítel prý nabádal úředníky, aby přehlíželi podezřelé smlouvy

Číst článek

Janoušek údajně nabádal úředníka magistrátu, aby přehlížel podezřelé smlouvy na projekty. Spolurozhodoval tak o prodeji majetku, územním plánování nebo o vedení akciových společností. Vyplývá to z odposlechů telefonátů z roku 2007, které zveřejnila Mladá fronta Dnes.

Exprimátor Pavel Bém se k případu vyjádřil jen prostřednictvím tiskového prohlášení, v němž žádá premiéra a ministra vnitra, aby celou věc nechali prošetřit. Zároveň odmítl, že by podnikatel Janoušek měl nějaký vliv na řízení hlavního města.

Roman Janoušek | Foto: www.golf.cz

Premiér a předseda ODS Petr Nečas si kvůli zveřejněným záznamům chce pozvat Pavla Béma na rozhovor. Obsah telefonátů označil Nečas za závažný. Zdůraznil ale, že nahrávky se týkají událostí před jeho nástupem do čela ODS. Kauzu prý zhodnotí až poté, co o ní bude mít více informací.

V pondělí kauzu projednaní pražští občanští demokraté.

Bezpečnostní informační služba odposlouchávala telefonáty lobbisty Romana Janouška s Pavlem Bémem a dalšími politiky v roce 2007. O dva roky později se nahrávky za nejasných okolností objevily v bezpečnostní agentuře ABL Víta Bárty.

Lobbista Janoušek dnes prý v Praze havaroval, srazil ženu a ujel

Viktorie Hošková, Jan Piroch, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme