Lobbista Rittig se zřejmě chystá přesídlit z Monaka do Spojených arabských emirátů

Lobbista Ivo Rittig se podle serveru Lidovky.cz stěhuje z Monaka do Spojených arabských emirátů. Rittig tvrdí, že odchází dobrovolně. Podle informací serveru na tom ale má podíl tlak české policie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Rittig jde k výslechu

Ivo Rittig jde k výslechu | Foto: Filip Jandourek

Rittiga obvinila v poslední době hned ve třech kauzách. Lobbista si poté začal vyřizovat dokumenty, které mu umožní snazší pobyt ve Spojených arabských emirátech. S touto zemí přitom Česko nemá smlouvu o vydávání pachatelů trestných činů.

Podle Rittigovy advokátky chce lobbista svoji rezidenturu v Monaku jen dočasně přerušit, aby mohl trávit více času v Česku. Důvodem pro vyřizování dokumentů pro emiráty jsou pak prý jeho časté cesty do této země.

V Monaku má lobbista trvalé bydliště. Knížectví sice není členem Evropské unie, má ale s Českem podepsanou Evropskou úmluvu o vydání trestně stíhaných osob.

Ivo Rittig čelí v Česku obvinění z praní špinavých peněz a krácení daní. Obviněn je i v kauze jízdenek pro pražskou MHD.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme