Lochkovský tunel je opět otevřený, silničáři vyměnili kamerový systém rychleji

Silničáři v neděli odpoledne zprovoznili Lochkovský tunel v Praze. Řidiči tak opět na Pražském okruhu projedou úsekem mezi výjezdy Zbraslav a Lochkov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský okruh v Praze, Lochkovský tunel | Foto: Filip Jandourek

Lochkovský tunel byl uzavřen od pátečního večera, a to kvůli testování nového kamerového systému.

Doprava byla svedena z obou směrů do jedné ze dvou tunelových trub a v pátek večer byl tunel kompletně uzavřený. Původní předpoklad otevření tunelu byl v pondělí.

„Podařilo se s třináctihodinovým uspíšením zprovoznit opět tu část Pražského okruhu, kterou jsme dočasně přes víkend uzavřeli. Celý systém je perfektně připravený k tomu přesně rozeznat všechny bezpečnostní rizika,“ vyjádřil se mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Jihozápadní část Pražského okruhu se otevřela v září 2010, propojila dálnice D1 a D5. Budovala se zhruba čtyři roky. Stavba je stále ve zkušebním provozu, v němž může být provozována s nedostatky. Stavební úřad dosud obchvat nezkolaudoval kvůli chybějícím protihlukovým stěnám.

Pavla Firbacherová, Nikola Lišková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme