Loď na silnici na Děčínsku už se odstraňuje

Začala likvidace obří lodi, která po opadnutí velké vody uvízla u Těchlovic na Děčínsku. Ráno ji začala rozřezávat specializovaná firma. Ani po odstranění lodního kolosu z pravobřežní silnice mezi Děčínem a Ústím nad Labem si pracovníci ústecké firmy Metalplast neodpočinou. O 200 metrů dál čeká na poli na stejně neslavný konec další asi sedmdesátitunová loď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyplavená loď | Foto: Libor Zavoral

Odborná firma začala rozřezávat obří nákladní loď, která po opadnutí vody v Labi přehradila silnici mezi Děčínem a Ústím nad Labem. Plavidlo je dlouhé přes sedmdesát metrů a váží dvě stě padesát tun.

Předpokládaný postup rozřezání lodi plamenem popsal šéf demontážní skupiny Jiří Týle: "Budeme se snažit v té první fázi uříznout celou příď, s tím, že bychom ji o odpoledních hodinách deportovali na druhou stranu. Potom by se pokračovalo dál, abychom byli schopni tu loď sundat z komunikace případně do neděle do večera."

Odborníci z Metalplastu musí zlikvidovat i další asi 70 tun vážící loď. Ta uvízla nedaleko první a má na své palubě jeřáb. Ten bude po demontáži vrácen majiteli a loď čeká také rozřezání.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme