Loď na silnici na Děčínsku už se odstraňuje

Začala likvidace obří lodi, která po opadnutí velké vody uvízla u Těchlovic na Děčínsku. Ráno ji začala rozřezávat specializovaná firma. Ani po odstranění lodního kolosu z pravobřežní silnice mezi Děčínem a Ústím nad Labem si pracovníci ústecké firmy Metalplast neodpočinou. O 200 metrů dál čeká na poli na stejně neslavný konec další asi sedmdesátitunová loď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyplavená loď | Foto: Libor Zavoral

Odborná firma začala rozřezávat obří nákladní loď, která po opadnutí vody v Labi přehradila silnici mezi Děčínem a Ústím nad Labem. Plavidlo je dlouhé přes sedmdesát metrů a váží dvě stě padesát tun.

Předpokládaný postup rozřezání lodi plamenem popsal šéf demontážní skupiny Jiří Týle: "Budeme se snažit v té první fázi uříznout celou příď, s tím, že bychom ji o odpoledních hodinách deportovali na druhou stranu. Potom by se pokračovalo dál, abychom byli schopni tu loď sundat z komunikace případně do neděle do večera."

Odborníci z Metalplastu musí zlikvidovat i další asi 70 tun vážící loď. Ta uvízla nedaleko první a má na své palubě jeřáb. Ten bude po demontáži vrácen majiteli a loď čeká také rozřezání.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme