Lokomotiva v Lipníku projela na červenou, poškodila výhybku a zastavila se proti jinému vlaku

Na trati proti jedoucímu nákladnímu vlaku se ve středu časně ráno ocitla v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku lokomotiva, která projela na červenou. Při cestě poškodila výhybku. Strojvedoucí naštěstí včas zastavili, zraněn nikdo nebyl, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Okolnosti nehody se vyšetřují. Škoda byla vyčíslena na 200 000 korun.

Lipník nad Bečvou (Přerovsko) (Aktualizováno: 14:10 11. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V neděli 15. prosince se změní jízdní řády na železnici (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Událost se stala ve 03.44, podle Drápala přímo v Lipníku nad Bečvou. „Lokomotiva jela na červenou a poškodila výhybku. Lokomotiva se poté ocitla na trati proti nákladnímu vlaku, strojvedoucí zastavili na vzdálenosti sto metrů od sebe. Škoda na infrastruktuře byla vyčíslena na 200 000 korun. Stále se to vyšetřuje. Na závěry ohledně příčin je ještě brzy," uvedl mluvčí Drážní inspekce.

Podobný případ vyšetřovala inspekce v Olomouckém kraji v srpnu, kdy na železničním koridoru nedaleko Olomouce projela vlaková souprava pendolino návěstidlo zakazující jízdu. Vlak nouzově zastavil na železničním přejezdu nedaleko stanice Grygov. Při nehodě nebyla ohrožena jiná vlaková souprava a nikdo nebyl zraněn. Cestující byli z pendolina přesunuti do rychlíku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme