Otčím, který dostal za utýrání dítěte 22 let, spáchal sebevraždu, uzavřela případ Vězeňská služba

Na smrti muže, který byl odsouzen k výjimečnému trestu za vraždu a týrání dítěte, se nepodílel nikdo další. Vězeňská služba uzavřela vyšetřování červencového úmrtí ve valdické věznici jako sebevraždu bez cizího zavinění. Uvedla to v úterý mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová. Vězeňská služba už dříve uvedla, že muž byl v době úmrtí sám v cele.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Martin Pekárek/CNC | Zdroj: Profimedia


Jedenadvacetiletý muž zemřel několik dní poté, co mu pražský vrchní soud zpřísnil právní kvalifikaci i trest, a to na 22 let odnětí svobody.

Bil dítě tak, že mu poškodil mozek. Pak ho osprchoval a dal spát. Soud muže poslal na 22 let do vězení

Číst článek

Krajský soud jej původně poslal za mříže na 16 let za těžké ublížení na zdraví se smrtelným následkem, odvolací soud ho však uznal vinným z vraždy.

Podle pravomocného verdiktu otčím týral tříletého chlapce od loňského ledna, kdy se v Lounech nastěhoval k jeho matce. Sprchoval ho ve studené vodě a způsobil mu také popáleniny, mimo jiné i v obličeji.

Bil ho dlaní i vařečkou, a to na otevřených ranách. Násilí se stupňovalo do letošního února, kdy muž uhodil dítě tak, že mu poškodil mozek a míchu. Chlapce pak uložil do postele a šel spát. Dítě na následky zranění zemřelo.

Předseda odvolacího senátu při vynášení výjimečného trestu uvedl, že se za svou čtyřicetiletou praxi s takovým nakládáním s malým dítětem nesetkal. Mužovo chování podle něj svědčilo o naprosté neúctě k lidskému životu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme