Lounský zastupitel sám bourá dům postavený načerno v záplavové oblasti, u soudu neuspěl

Místo bagru rozebírají dům v zahrádkářské kolonii u Ohře v Lounech dělníci. Před zhruba deseti lety ho tam načerno postavil zastupitel Jan Čáka z uskupení Volby pro město. Stavební úřad zpětně povolení nevydal, protože v této záplavové zóně se stavět nesmí.

Louny Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Současný zastupitel se roky neúspěšně bránil i u soudů. Stavební úřad nakonec odstranění stavby předal exekutorovi. V kolonii ale stojí i jiné domky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťovala reportérka Gabriela Hauptvogelová

„Výkon exekuce by měl být co nejvíc hospodárný v tom, aby došlo k co nejmenším škodám na majetku. Takže bych byl nerad, aby tady létaly třísky a vysklívala se okna,“ shrnul pro Český rozhlas Sever Čáka.

Stavbu domu vnímá zpětně jako obrovskou chybu. „Tady naproti měl chatu můj kamarád, měla tady chatu spousta mých kamarádů a ti mi říkali, že si je postavili a nikdo nikdy nic neřešil,“ vysvětlil.

Pokud dělníci rozebírání domu bez vážných důvodů přeruší, nastoupí podle vedoucí lounského stavebního odboru Kateřiny Todtové firma najatá exekutorem.

K zemi zřejmě půjdou i další domky

Jan Čáka není jediný, kdo má s černou stavbou v oblasti problém. „Řešíme v současné době několik staveb, které tam jsou. Všechno to řešíme na základě podnětů. Chtěli jsme už v této lokalitě udělat stavební dozor, ovšem v součinnosti s katastrálním úřadem jsme od toho ustoupili,“ vysvětlila Todtová.

Do sedmi let chce katastrální úřad udělat revizi. Stavět se v oblasti mohlo do roku 2003, než byla stanovena tzv. aktivní záplavová zóna.

„Stavby, které vznikly po tomto datu a neměly stavební povolení, nejde už v současné době dodatečně povolit,“ doplnila vedoucí lounského stavebního odboru Kateřina Todtová.

Podle ní tak pravděpodobně budou muset jít k zemi i některé další domky v zahrádkářské kolonii.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme