Devětaosmdesátiletá seniorka ve svém bytě načapala dva zloděje. Když utíkali, stihla je vyfotit

Seniorka z Prahy po příchodu z procházky nalezla ve svém bytě dva zloděje. Lupiči rychle začali utíkat z místa činu pryč přes balkon. Než se jim to ale podařilo, stihla je devětaosmdesátiletá žena se svou přítelkyní vyfotit na mobilní telefon. Policie po mužích pátrá.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté z místního oddělení Košíře pracují na případu, který se stal ve středu 3. června nedlouho po čtrnácté hodině v Souběžné ulici v Praze 5. Dva zatím neznámí muži za pomoci násilí vylomili vstupní dveře do bytu jednoho z tamních domů.

Mladíka, který v bytě s druhým muže loupil, zachytila osmdesáti devítiletá žena svým telefonem | Zdroj: Policie České republiky

V Souběžné ulici na Praze 5 se dva muži ve středu 3. června vloupali do jednoho z bytů. Násilím vylomili vstupní dveře a prohledali všechny místnosti. „Několik věcí v podobě křovinořezu, obrazů, gramodesek či sbírku známek si chtěli odnést,“ sdělil mluvčí policie Jan Rybanský.

To se jim však nepodařilo, v bytě je nečekaně překvapila jeho devětaosmdesátiletá majitelka i s kamarádkou, které se v tu chvíli právě vrátily ze zdravotní vycházky.

71 podezřelých. Policie stále vyšetřuje vloupání do domů ve Středočeském kraji, verzi o gangu neopustila

Číst článek

Podezřelí se snažili byt urychleně opustit přes balkon, ze kterého sešplhali dolu do zahrady a odběhli pryč. „Podezřelé muže se ženám podařilo vyfotografovat na mobilní telefon, a tak známe tvář alespoň jednoho z nich,“ řekl mluvčí policie.

Policie se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc. „Pokud máte informace, které by vedly ke ztotožnění osob, kontaktujte linku tísňového volání 158,“ říká Rybanský. „Případ se škodou přesahující pět tisíc korun je prověřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.“

Barbora Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme