Loupež století zůstane nejspíš bez trestu, soud osvobodil i Antonína Saletu

Pražský městský soud dnes zprostil někdejšího operátora bezpečnostní agentury Antonína Saletu viny z účasti na takzvané loupeži století a zároveň jej propustil z vazby. V minulosti mu dvakrát uložil devět let vězení a povinnost uhradit uloupených 154 milionů korun, verdikt však pokaždé zrušil odvolací senát. Rozsudek není pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský městský soud zprostil Antonína Saletu (na snímku z 21. října 2013) viny z účasti na takzvané loupeži století a zároveň jej propustil z vazby | Zdroj: ČTK

Přestože dnešní zprošťující rozsudek není pravomocný, podle některých odborníků lze ale předpokládat, že jej vrchní soud potvrdí. Pokud rozhodnutí nabude právní moci, zůstane "loupež století" nepotrestána.

Saleta je totiž posledním obžalovaným v celé kauze. Původně policie obvinila čtyři lidi: vedle Salety také Františka Hajna a členy Berdychova gangu Tomáše Půtu a Maroše Šuleje. Soudy je ale neshledaly vinnými. Mezi obviněnými byl také Jan Zelený, který spáchal sebevraždu.

Ozbrojení pachatelé v Praze v září 2002 přepadli v přestrojení za policisty pancéřové vozidlo bezpečnostní agentury. To vyjíždělo od Citibank na Evropskou třídu. Z auta pod pohrůžkou použití střelné zbraně a výbušniny lupiči vzali 154 milionů korun, které policie nikdy nenašla.

Navíc uzavřeli tři členy posádky v zadním prostoru obrněného auta, v němž následně odjeli k Řeporyjské spojce. Tam zloději přemístili celou hotovost do připraveného osobního auta značky VW Golf a z místa odjeli. Policisté pak nalezli ohořelý vrak vozidla u obce Nenačovice v okrese Beroun.

Podle obžaloby Saleta zařídil, aby v přepadeném voze s penězi seděl strážce, který lupičům nekladl odpor.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme