Loupež v teplickém klenotnictví: všichni aktéři zůstávají ve vazbě, jeden spolupracuje s policií

Soud prodloužil vazbu třem Litevcům obviněným z loupeže v teplickém klenotnictví. O případném propuštění čtvrtého stíhaného muže na svobodu teprve bude rozhodovat. Vazební jednání proběhla tento týden u Okresního soudu v Teplicích. Za mřížemi zůstávají také údajní organizátoři loupeže, které policie zadržela na polsko-litevské hranici. Zatím není jasné, zda a kdy budou vydání do Česka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie z videozáznamu bezpečnostní kamery, která zachytila hlavní podezřelé při loupežném přepadení klenotnictví v Teplicích. | Zdroj: Policie ČR

„Všichni tři obvinění byli ponecháni ve vazbě,“ uvedla mluvčí Okresního soudu v Teplicích Tereza Šponiarová. Za mřížemi skončil i čtvrtý Litevec. O jeho propuštění, či prodloužení vazby ale soud dosud nerozhodoval, protože na rozdíl od ostatních v prosinci proti poslání do vazby podal stížnost. „O ní následně rozhodoval krajský soud, běží mu proto jiná lhůta,“ vysvětlila Šponiarová.

Obviněný Litevec promluvil o loupeži v teplickém klenotnictví. Od šéfů dostali s komplici 10 hodinek

Číst článek

Hodinky za miliony

Čtveřice podle policie loni v prosinci vykradla klenotnictví v centru Teplic, odkud si odnesla 18 hodinek Breitling za 3,5 milionu; 23 hodinek Omega za 2,1 milionu a 17 hodinek Tag Heuer za téměř 1,3 milionu korun.

Den po loupeži kriminalisté v pražském hotelu skupinu zadrželi. Litevci jim práci usnadnili, protože zřejmě nebyli opatrní a upozornili na sebe. Kriminalisté rychle zjistili, že pět dní před loupeží ujela podobná posádka bez placení od pumpy.  

Detektivům pomohl i záznam z pumpy: kamery zachytily, jak muži mění registrační značky auta. Policii se navíc dva údajní pachatelé dobrovolně legitimovali, když espézetky předali strážníkům v Teplicích s legendou, že se válely u jejich auta. Soud všechny poslal do vazby kvůli obavě z útěku.

Jeden spolupracuje

Jeden z obviněných mužů s vyšetřovateli od začátku spolupracuje. Přiznal se a průběh loupeže detailně popsal. Celou akci podle něj naplánovali další dva Litevci, kterým do Prahy čtveřice lup přivezla.

Zajištěné předměty z loupeže v klenotnictví v Teplicích | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Policie dva údajné bosse zadržela na litevsko-polské hranici, v motoru auta měli schovanou většinu odcizených hodinek. Oba muži skončili ve vazbě, rozhodnutí o jejich vydání do Česka dosud nepadlo. 

Litevce, kteří údajně vykradli klenotnictví, obvinila česká policie z loupeže spáchané v organizované skupině. Podle detektivů navíc způsobili škodu velkého rozsahu, hrozí jim tak osm až patnáct let za mřížemi. 

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme