Hořící kamion na několik hodin zablokoval dálnici D8 u Lovosic. Najel do betonových svodidel

Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a Drážďany byla u Lovosic od noci zavřená. V úseku, který je kvůli stavebním pracím zúžený do jednoho pruhu, najel kamion do betonových svodidel a začal hořet. Řidič stihl vystoupit, nikdo nebyl zraněn. Policie odkláněla dopravu na exitu 48 Lovosice na objízdnou trasu, kvůli velkému provozu se tvoří kolony na silnicích I/15 a I/30. Auta by se do uzavřeného úseku vrátila dopoledne.

Tento článek je více než rok starý.

Lovosice (Aktualizováno: 11:19 3. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doposud byl provoz sveden kvůli nestabilnímu svahu do dvou jízdních pruhů.

Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany je u Lovosic uzavřená. Ilustrační foto | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Hasiči a policisté vyjížděli k požáru kamionu na 49. kilometru dálnice zhruba hodinu po půlnoci. Řidič vozu podle předběžných informací neodhadl boční odstup od betonových svodidel, narazil do nich a poškodil je v délce 60 metrů, uvedla mluvčí. Po nehodě si všiml požáru na levé straně tahače a kamion odstavil.

„Vozidlo zcela shořelo, provedená dechová zkouška u řidiče byla negativní,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.. Policisté odhadovali, že zničené vozidlo i škody po požáru se podaří odstranit a úsek dálnice bude plně průjezdný do 12.00.

Podle informací Radiožurnálu byla dálnice průjezdná už okolo 11. hodiny.

„Mezi jednou a druhou hodinou po půlnoci zlikvidovaly dvě hasičské jednotky požár kamionu na dálnici D8 u Vchynic, okres Litoměřice. Nikdo nebyl zraněn. Kamion vezl hutní materiál,“ informovali na twitteru hasiči Ústeckého kraje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme