Lubina dostal dva roky za incident v autobuse

Recidivista David Lubina dostal dva roky vězení za to, že v červnu ohrožoval plynovou pistolí cestující v pražském autobuse číslo 253. Jednatřicetiletému Lubinovi přitom v odděleně vyšetřovaném případu zářijové vraždy televizního střihače hrozí až výjimečný trest odnětí svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lubina | Foto: ČTK

Při červnovém incidentu nakonec cestující v autobuse Lubinu povalili na zem a zbraň mu sebrali. "Viděl jsem, jak muž prochází se zbraní, kterou schovával za taškou, a postupoval směrem k řidiči. Padal na cestující. Strach jsem neměl, o tom jsem nepřemýšlel. Skočil po něm náhradní řidič autobusu a já jsem se připojil. Řidič mu chytil ruku, ale vytrhl se mu. Pak přiběhl jeho kolega a já," popsal situaci svědek František Otčenášek.

Kvůli červnové události Lubina čelil obvinění z výtržnictví, z násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a z maření výkonu úředního rozhodnutí. Podle soudního znalce z oboru klinické psychologie Jana Vymětala má obviněný poruchu osobnosti a sklony k agresivitě.

"Možnost resocializace je u něho zhoršena, ale není vyloučena. Zejména proto, že to je mladý člověk, je nadprůměrně inteligentní a v dnešní době jsou už ve věznici možnosti působit na tuto temnou stránku člověka," dodal znalec.

Vilém Janouš, Judita Hrubešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme