Lubomír Kohout získal in memoriam cenu VIA Bona

Už potřinácté byly v Praze uděleny Ceny VIA Bona za firemní a individuální filantropii. Jsou určeny firmám i jednotlivcům, kteří pomáhají svému okolí a to nejen finančními dary. Letos se stal laureátem in memoriam Lubomír Kohout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti ze školy v peruánské Haparquille | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Učitel dějepisu a filantrop Lubomír Kohout získal cenu hned ve dvou kategoriích. Pro největšího individuálního dárce a obdržel také novinářskou cenu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubomíra Kohouta představuje jeho žák Václav Suchý

„On měl svoje zásady, kterým byl věrný celý život a podařilo se mu svůj život přesáhnout i dary, které přes nadace pomáhají jiným,“ řekl jeho žák Václav Suchý.

Kohout svou závětí podpořil přes nadaci Inka vzdělávání peruánských dětí a jeho dary pomáhají také organizaci La Strada, která bojuje proti obchodu s lidmi.

Nadace VIA patří mezi největší a nejaktivnější české nadace. Působí jako prostředník mezi dárci, kteří chtějí promyšleně a efektivně podporovat dobročinné projekty a těmi, kteří pečují o své okolí a starají se o osudy druhých.

Igor Maňour, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme