Armáda pomůže zajistit provoz domovů sociálních služeb. Zapojí se až 360 vojáků, uvedl ministr Metnar

Na zajištění provozu domovů sociálních služeb, ve kterých bude prokázáno nakažení novým typem koronaviru, bude nasazena armáda. Rozhodla o tom v úterý vláda. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) bude moci být povoláno až 360 vojáků. Vláda již v minulosti rozhodla o nasazení vojáků na hranicích nebo o zapojení armády do takzvané chytré karantény. Nasazeno tak může být více než 4000 vojáků.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr obrany Lubomír Metnar

Ministr obrany Lubomír Metnar | Zdroj: Úřad vlády ČR

„V souvislosti s rizikem koronaviru pomůže zajistit provoz domovů sociálních služeb až 360 vojáků. Rozhodla o tom dnes (v úterý) vláda,“ napsal na twitteru ministr obrany. „Po hraničních přechodech a chytré karanténě je to další praktická ukázka toho, že armáda pomáhá, kde je třeba,“ dodal.

Perníky od armády? Radní Kučera se omluvil za šíření informace, že vojáci rozvážejí zásilky od Penamu

Číst článek

Návrh vládě společně předložili ministr obrany Metnar (za ANO) a vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Vojáci by měli být oficiálně povoláni k záchranným pracím, v zařízeních provozovaných poskytovateli sociálních služeb budou vykonávat pomocné práce. Armáda tak do těchto zařízení nepošle zdravotníky, jak například před časem požadoval Kraj Vysočina.

Nasazení vojáků by mělo zmírnit nedostatek a vytíženost personálu v postižených institucích. Podle předkladatelů vládního materiálu není v silách a možnostech krajů zajistit veškeré činnosti potřebné pro řádný chod domovů sociálních služeb vlastními silami.

Nemocní s covid-19 jsou nyní ve více než 30 pobytových zařízeních sociálních služeb, kterých je v ČR zhruba 1900. Plošné testování klientů těchto zařízení ministerstvo zdravotnictví neplánuje.

V souvislosti s rizikem koronaviru pomůže zajistit provoz domovů sociálních služeb až 360 vojáků. Rozhodla o tom dnes vláda. Po hraničních přechodech a chytré karanténě je to další praktická ukázka toho, že armáda pomáhá, kde je třeba.

15:40 – 14. 04. 2020

8 80

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme