Facebook smazal účet poslance Volného. ‚Opakovaně porušoval pravidla,‘ uvedla mluvčí

Společnost Facebook smazala na stejnojmenné sociální síti stránky poslance Lubomíra Volného vystupujícího za Volný blok. Zdůvodnila to porušením svých pravidel. Volný, který byl do sněmovny zvolen za SPD a v posledních měsících kolem sebe soustředil odpůrce vládních opatření proti koronaviru, chce svá videa na internetu šířit dál prostřednictvím profilů svých podporovatelů a také na jiné sociální síti. Napsal to ve čtvrtek server Seznam Zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Volný při protestní akci. | Foto: René Volfík

Magdalena Szulc za Facebook uvedla, že firma chce lidem dávat hlas, ale také chce, aby se všichni uživatelé cítili bezpečně. „Stránku Lubomíra Volného jsme smazali pro opakované publikování materiálu, který porušuje naše standardy, především pravidla týkající se šíření nenávisti, šikany, obtěžování a nahoty,“ cituje server Szulc.

Poslanec Volný je podezřelý z šíření poplašné zprávy. Police žádá jeho vydání

Číst článek

Volný uvedl, že smazání svých facebookových stránek očekával. „Proto jsme si vytvořili síť lidí, kteří restreamují naše videa, aby se dostala mezi co nejvíc lidí,“ řekl Seznam Zprávám. Facebook podle něj už delší dobu omezoval viditelnost jeho stránek, aby se na ně nemohli připojovat noví fanoušci a podporovatelé.

Volného facebooková stránka měla před smazáním podle serveru 78 000 fanoušků, její sledování mělo zapnuté 104 000 lidí. „Oni si dělají, co se jim zachce. Dokud nebudou mít ze zákona zastoupení v České republice, nedá se s tím moc dělat. Stížnost ale samozřejmě pošlu,“ uvedl Volný. Prozatím chce spolu s fanoušky fungovat na profilu a ve skupině Volný blok a přesouvají se také na sociální síť Telegram. „Tam není cenzura,“ doplnil Volný.

Na své facebookové stránce Volný pravidelně živě streamoval ze zasedání sněmovny, naposled vysílal ze středečních protestů svolaných na Malostranské náměstí v době, kdy poslanci měli schvalovat změnu zákona o ochraně veřejného zdraví potřebnou pro vydávání covidových certifikátů. Proti nim Volného blok vystupuje, odmítá také očkování proti nemoci covid-19 či protiepidemická opatření.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme