Potyčka ve sněmovně bude mít dohru příští týden. Volného před výborem zastoupí advokátka

Poslanec Lubomír Volný (Jednotní) ve středu krátce před jednáním doručil sněmovnímu mandátovému a imunitnímu výboru dopis, že se nechá právně zastoupit advokátkou. Kvůli jejím pracovním povinnostem vyhověl výbor žádosti, aby další projednávání Volného potyčky s několika dalšími poslanci odložil. Vrátí se k ní příští úterý, řekl novinářům předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní) odchází z jednání mandátového a imunitního výboru. Výbor se zabýval Volného výroky na schůzi Sněmovny | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Konflikt se odehrál minulý týden při schůzi k prodloužení nouzového stavu. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) po varováních vypnul Volnému mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu. Volný, který byl bez roušky, označil ČSSD za zkorumpovanou politickou partaj a její členy za zbabělce a pokrytce.

Pak přišel mluvit na místo předsedajícího, jak předtím avizoval. Hanzel se mu v tom snažil zabránit. Na pomoc mu přišlo několik poslanců. Po strkanici Volný místo v doprovodu ochranné služby opustil.

Poslanec Volný se omlouvat nehodlá. Ke sněmovnímu výboru dorazil opět bez roušky

Číst článek

Grospič novinářům řekl, že asi deset minut před středečním jednáním výboru dorazila Volného omluva s tím, že se nechá zastupovat advokátkou Eliškou Faltýnkovou Rytířovou. „Která je ale zaneprázdněna u okresního soudu v Olomouci,“ uvedl Grospič.

Dodal, že na zastoupení advokátem, právním zástupcem či jiným poslancem má každý člen komory právo. „Věc, ve které bych mohl spatřovat náznak obstrukce, je, že nám to mohl sdělit dříve,“ doplnil.

Jednání bude pokračovat v úterý v 10.00, o půl hodiny později se má dostavit Volný. Grospič odmítl kvůli mlčenlivosti odpovědět za dotaz, zda by výbor případně rozhodl bez Volného, kdyby se opět omluvil.

„Je nutné, aby mu byl vytvořen prostor k vyjádření. Pevně věřím, že ho využije, ať už sám, nebo se nechá zastoupit. Pak by nemělo nic bránit, aby výbor rozhodl,“ podotkl. Volný podle Grospiče slíbil, že příště dorazí i s rouškou.

Hanzel je přesvědčen, že ho Volný při čtvrtečním jednání pléna o prodloužení nouzového stavu u pultu předsedajícího napadl. K této verzi se přiklonil například i další aktér incidentu Michal Ratiborský (ANO), kterého prý Volný udeřil do obličeje. Volný vidí záležitost opačně. Tvrdí, že byl sám napaden, omlouvat se nehodlá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme