Výrok poslance Volného o ‚vlastizrádci‘ Havlovi není trestný čin, oznámilo státní zastupitelství

Poslanec SPD Lubomír Volný se nedopustil trestného činu pomluvy a křivého obvinění, když nazval prvního českého prezidenta Václava Havla vlastizrádcem. Policie trestní oznámení odložila. České televizi to potvrdila dozorující státní zástupkyně z Okresního státního zastupitelství v Hradci Králové Petra Hnízdová.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec SPD Lubomír Volný | Foto: Michaela Danelová, Český rozhlas/Poslanecká sněmovna | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Ohledně trestního oznámení na poslance SPD Lubomíra Volného sděluji, že jeho jednání nebylo posouzeno jako trestný čin, o čemž byli oznamovatelé vyrozuměni,“ řekla České televizi Hnízdová.

Volný 18. prosince 2018 napsal na svém facebookovém profilu, že „před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země. Václav Havel“.

Za tento výrok sklidil Volný vlnu kritiky. O den později na ni reagoval a napsal, že Havla „považuje za prvního českého agenta globálního veksláka Sorose a stejnou oběť alkoholismu jako Boris Jelcin“.

„Své první vlastizrady se dopustil svým podílem na likvidaci českého zbrojního průmyslu, amnestií, která povraždila, znásilnila, zmrzačila, oloupila a okradla stovky, možná tisíce obětí,“ dodal Volný. Za svými výroky si nadále stojí a opakovaně je obhajoval.

Za jeho výroky podal na Volného trestní oznámení pro pomluvu a křivé obvinění Martin Pilc z Hradce Králové. Policie to ale nyní odmítla a případ odložila.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme