‚Přijímám osobní výzvu.‘ Volný se utká s Okamurou o post předsedy SPD

Poslanec Lubomír Volný se bude ucházet o post předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie. Chce se tak postavit proti šéfovi SPD Tomiu Okamurovi. Poslanec o tom informoval na sociálních sítích s tím, že výzvy lídrů se neodmítají. O Volném se v médiích psalo ve spojitosti s výrokem „Pojď ven“ proneseným na půde Poslanecké sněmovny, nebo kvůli tomu, že označil exprezidenta Václava Havla za jednoho z největších vlastizrádců.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda SPD Tomio Okamura a poslanec SPD Lubomír Volný | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Přijímám osobní výzvu Tomia Okamury, abych proti němu kandidoval na post předsedy SPD. Výzvy od lídrů se neodmítají,“ napsal v úterý odpoledne na svém facebooku Lubomír Volný, který si myslí, že má šanci uspět.

SPD zrušilo organizaci v Moravskoslezském kraji. ‚Nejúspěšnější kraj byl rozpuštěn,‘ říká Volný

Číst článek

S jakým programem chce ale proti Okamurovi jít, neprozradil. „Své vize přednesu na celorepublikové konferenci po volbách do europarlamentu,“ uvedl pro server Aktuálně.cz. Ta by se měla konat v červenci.

Server iROZHLAS.cz oslovil s dotazy také předsedu SPD Tomia Okamuru. Jeho reakci tlumočila mluvčí hnutí Barbora Zeťová:

„Kandidovat může samozřejmě každý jeho člen a je to ukázka toho, jak je SPD demokratickou stranou.“

Okamura obhajoval post předsedy loni v červenci, dokázal získat 150 ze 152 hlasů. Příští volba se bude konat za zhruba dva a půl roku.

Volného kontroverze

Lubomír Volný je od roku 2015 zastupitelem Moravskoslezského kraje, od října 2017 poslancem za SPD. Kolem jeho osoby se objevilo v minulosti několik kontroverzí.

Nechápu to vzrušení, poslanci mají chodit ven, říká k hádce Volný. Považuje se za asertivního ‚medvídka‘

Číst článek

Poslanec například vlastní v Ostravě dva domy, v nichž podle informací iDnes.cz pronajímá byty Romům za vyšší ceny, než je v oblasti běžné.

Loni pobouřil jeho výrok, že studenti vyjíždějící na pobytu v rámci programu Erasmus jsou „kampusoví povaleči“, kteří žijí ve „zlaté kleci“.

Na Volného se snesla kritika i poté, co loni v prosinci označil posledního československého a zároveň prvního českého prezidenta Václava Havla za jednoho z největších vlastizrádců této země. Ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD ho tehdy vyzval k omluvě. Volný to ale odmítl.

To vy jste stvořili Baldu, řekl Volný z SPD Hamáčkovi. Birkeho vyzval, aby si šli spory ‚vyříkat ven‘

Číst článek

Naposledy se jeho jméno objevilo v souvislosti s hádkou v Poslanecké sněmovně. Ta se rozhořela poté, co Volný vyzval poslance Jana Birkeho z ČSSD slovy „Pojď ven“. Desítka zákonodárců pak kvůli tomu podala stížnost k mandátovému a imunitnímu výboru.

Sám Volný v rozhovoru pro iROZHLAS.cz řekl, že svého chování na půdě dolní komory nelituje. Prý jen reagoval na totalitní způsoby některých poslanců. „Chovali se jako paviáni,“ prohlásil.

Kritice Volný již dříve čelil i ve své domovské organizaci SPD. Podle členů se choval jako diktátor, pokusili se ho proto neúspěšně odvolat.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme