Policie navrhla obžalovat jabloneckou soudkyni. Měla vyzradit informace ze spisu

Policie navrhla obžalovat soudkyni Okresního soudu v Jablonci nad Nisou Lucii Treglerovou ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle detektivů neoprávněně vyzradila informace ze spisového materiálu, který měla při výkonu své funkce k dispozici. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou v úterý zveřejnil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Jablonec nad Nisou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Policie je přesvědčena, že soudkyně Lucie Treglerová varovala dceru před akcí policie, a dopustila se tak zneužití pravomoci úřední osoby. Soudkyni hrozí v případě uznání viny až pět let vězení.

Soudkyně podle detektivů povolila policii, aby sledovala známé své dcery. Informaci jí ale posléze údajně prozradila, informoval již dříve server IROZHLAS.cz. Sama Treglerová nechtěla již dříve případ příliš komentovat. „Je to nesmysl,“ bránal se před několika měsíci Treglerová.

Poprvé ji kvůli tomu kriminalisté obvinili předloni v říjnu ze zneužití pravomoci úřední osoby a ohrožení utajované informace. Treglerová ale proti tomu podala stížnost a uspěla. Státní zástupce její stíhání zastavil kvůli špatné právní kvalifikaci. Podruhé ji o měsíc později obvinili pouze ze zneužití pravomoci.

Treglerová nejprve mohla dál soudit. Letos v lednu jí však ministr spravedlnosti Robert Pelikán z ANO dočasně zprostil funkce do doby, než trestní stíhání skončí. 

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme