Kolařík skončil jako náměstek na ministerstvu vnitra. Měl se zúčastnit potyčky po resortní akci

Na ministerstvu vnitra v polovině července skončil náměstek Lukáš Kolářík (Piráti). Odešel z osobních důvodů. Ve funkci ho nahradila Lenka Zátorská, která dříve pracovala na úřadu vlády. Informoval o tom Deník N.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Kolařík

Bývalá náměstek na ministerstvu vnitra Lukáš Kolařík (Piráti) | Zdroj: Profimedia

Podle webu je za odchodem Koláříka potyčka, která se odehrála po jedné z akcí ministerstva vnitra a které se účastnil. Bývalý náměstek souvislost potvrdil.

„Má rezignace částečně souvisí s incidentem, při kterém došlo k fyzickému napadení mojí ženy a při jehož řešení jsem osobně selhal. Incident neproběhl na oficiální akci ministerstva vnitra a nejsou podána žádná trestní oznámení. Více to vzhledem k ochraně soukromí mých blízkých nebudu komentovat,“ napsal serveru Kolářík.

Úřad pro ochranu osobních údajů potvrdil pokutu pro vnitro. Důvodem je plošný sběr dat lidí v izolaci

Číst článek

„Pan náměstek Kolářík skončil z osobních důvodů. Předal mi svou rezignaci, já jsem to akceptoval a skončil k 15. červenci, pokud se nepletu,“ cituje Deník N ministra vnitra Víta Rakušana (STAN).

„Já ty osobní důvody jako ministr považuji za vážné a situaci jsem samozřejmě řešil,“ dodal. Zda odchod souvisí s potyčkou, nechtěl ministr komentovat.

„Lukáš Kolářík skončil z osobních důvodů. Oznámil to na pirátském fóru. Já tu rezignaci přijal a na víc je třeba se ptát Lukáše Koláříka,“ řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Kolářík byl v minulém volebním období poslancem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme