Lupič zranil obsluhu čerpací stanice trhavinou

Policie stále intenzivně pátrá po neznámém pachateli večerního přepadení čerpací stanice u Rožmitálu pod Radhoštěm na Příbramsku. Muž udeřil jednu ze zaměstnankyň a odcizil ji peněženku s částí tržby. Při útěku odhodil pachatel trhavinu, která vybuchla u stěny obsluhy a 45letou ženu vážně zranila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čerpací stanice | Foto: BDX

"Exploze trhaviny poškodila zaparkované vozidlo, prodejní stánek a ohrozila objekt benzínové čerpací stanice," řekla Radiožurnálu mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Podle policie neznámý pachatel vešel do prodejny čerpací stanice kolem 21:15 a chtěl cigarety. Nezjištěným předmětem ženu udeřil do hlavy, sebral ji peněženku s tržbou a vyběhl ven. Prodavačka se poté pustila za lupičem, ten po ní ale hodil trhavinu.

Ženu zasáhly střepiny po celém těle a byla vzápětí hospitalizována v příbramské nemocnici. Její zdravotní stav není znám. Druh použité trhaviny je podle Budské předmětem šetření policie, některé zprávy hovoří o tom, že se jednalo o ruční granát.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme