Lupiči přepadli zlatnictví v Karlových Varech, odnesli šperky za 20 milionů

Tři ozbrojení lupiči dnes vyloupili zlatnictví v Karlových Varech. Podle policie maskovaní muži po loupeži ujeli v tmavém voze. Zloději údajně získali ve špercích 20 milionů korun. Policie kontroluje silnice v širokém okolí a po lupičích pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer, Miroslav Panuška

K loupeži došlo v dopoledních hodinách ve zlatnictví, které se nachází zhruba 50 metrů od grandhotelu Pupp. Z klenotnictví bylo slyšet řinčení skla. Loupež trvala asi 10 až 15 minut. Jedna z přepadených prodavaček byla v šoku a musela být ošetřena záchranáři.

Pachatelé z místa odjeli pravděpodobně vozidlem značky Audi Kombi tmavé antracitové barvy, jehož registrační značka začínala na 2K6. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Martina Zoubková:

"Tři pachatelé ozbrojeni střelnou zbraní z místa ujeli a v současné době na území celého Plzeňského a Karlovarského kraje probíhají policejní kontroly. Pachatelé byli tři muži, oblečeni pravděpodobně v montérkových nebo jiných pracovních kombinézách," řekla Radiožurnálu Zoubková.

Policisté podle mluvčí varují veřejnost pro případ, že by někdo viděl vozidlo nebo jeho osádku odpovídající výše uvedenému popisu: "Aby se pachatele v žádném nepokoušel zadržet, ale tuto skutečnost ihned oznámil na linku 158."

Andrea Strohmaierová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme