Lupiči sebrali železničářům tři milióny na výplaty

Neznámí lupiči přepadli dnes ráno v Olomouci dva pracovníky Českých drah a člena bezpečnostní agentury, kteří převáželi peníze na mzdy železničářů. Dráhy jsou chudší o tři milióny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lupič, zloděj | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Loupež se odehrála v ulici U Podjezdu v okamžiku, kdy trojice přenášela kufřík s miliony z vozidla do budovy drah. Museli vědět, že nesou výplaty.

"Neznámí pachatelé přepadli v lokomotivním depu v areálu Českých drah trojici, která nesla z vozidla do budovy kufřík s několika milióny korun. Pachatelé vstříkli pracovnici do obličeje dráždivý plyn a kufřík odcizili," uvedla mluvčí sevromoravské policejní správy Soňa Bradáčová.

Policie zatím zjistila, že pachatelé byli tři a dva z nich zřejmě měli zbraň. Pracovníkovi ochranky lupiči také odcizili pistoli. Ženu musel ošetřit lékař. Podle Bradáčové policie po pachatelích intenzivně pátrá, nasadila i vrtulník.

Podle mluvčího Petra Šťáhlavského se ČD už podařilo zajistit náhradní peníze a zaměstnanci by výplaty měli dostat už zítra.

Peníze na výplaty drahám ukradli maskovaní lupiči také před dvěma měsíci ve Valašském Meziříčí. Lupiči ohrožovali pistolemi dvě pokladní a železničáře a vzali jim kufřík se dvěma miliony korun.

Martin Hromádka, Šárka Swiderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme