Lupiči si včera přivlastnili 150 miliónů korun

Policie upřesnila výši včerejšího rekordního lupu v Praze. Tři dosud neznámý lupiči si z obrněného vozu Citibanky odnesli 150 miliónů korun, tedy o 50 miliónů víc, než se původně uvádělo. Policie už má jejich popis. Tým specialistů, který po zlodějích pátrá, žádá veřejnost o spolupráci při jejich dopadení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ukradený vůz | Foto: Radek Petrášek

"První z mužů byl ve věku 25 až 30 let vysoký 175 až 180 centimetrů. Byl robustní postavy, hladce oholen a měl krátké světlé vlasy. Tento muž byl v policejní uniformě. Na hlavě měl tmavý baret s odznakem, černou kombinézou a taktickou vestu s nápisem Policie, na rukou rukavice. Na pravém spánku měl výraznou jizvu a mluvil špatně česky," popsala pachatele policejní mluvčí Eva Brožové.

Druhý muž měl podle Brožové hubenou postavu, na sobě zelenou bundu a na hlavě pletenou různobarevnou pruhovanou kuklu. Třetí pachatel byl svalnaté postavy se širokými rameny. Měl krátké světlé vlasy a na obličeji masku. I tento muž byl v policejní uniformě, měl baret s odznakem, černou kombinézu s nápisem Policie a rukavice.

Rekordní sumu ukradla trojice v pondělí ráno na Evropské ulici v Praze 6 při převozu peněz do banky. Muži v kuklách a černých kombinézách odcizili jak obrněný vůz bezpečnostní agentury Group 4 Securitas, tak hotovost. Pod hrozbou použití střelných zbraní a výbušnin donutili tříčlennou posádku zastavit, poté ji uzavřeli v zadním prostoru obrněného vozu a odjeli s vozem k Jivinskému rybníku poblíž Řeporyjské spojky. Tam přemístili celou hotovost do připraveného osobního auta značky WV Golf a z místa odjeli. Policisté poté nalezli ohořelý vrak vozidla u obce Nenačovice v okrese Beroun.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme