Lupiči si z obchodu v centru Prahy odnesli šperky a diamanty za miliony

Policie pátrá po dvojici mužů, kteří ve čtvrtek dopoledne uloupili z obchodu v pražské Dlouhé ulici diamanty a šperky za několik milionů. Napadli při tom prodavačku, informoval v neděli na webu policie mluvčí Tomáš Hulan.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie

policie | Foto: Jan Rosenauer

Podle něj k loupeži došlo před čtvrteční desátou hodinou dopoledne.

"Byť nebyl obchod ještě oficiálně otevřen, prodavačka zákazníky pustila dovnitř. Jednoho z nich totiž poznala a věděla, že má zájem o koupi šperku, který si vybral o den dříve," vysvětlil Hulan.

"Zákazníci si chtěli vybraný šperk prohlédnout ještě jednou a k tomu chtěli navíc dokoupit i náušnice. Posléze přišla na řadu diskuze o způsobu platby, kterou chtěli muži provést takzvaně 'cash'."

Když se po chvíli vrátili, tvrdili, že bankomat nefungoval, tudíž zaplatí bezhotovostně.

"Ve chvíli, kdy prodavačka připravila platební terminál, nastal zásadní zlom. Dvojice mužů na ženu zaútočila, kdy ji srazili na zem a poté jí odnesli do zázemí prodejny. Zde ji spoutali takzvanými rychlopouty a začali 'nakupovat'. Při tom si přisvojili diamanty, náhrdelníky a další šperky v celkové hodnotě několika milionů korun," pokračoval mluvčí.

Prodavačka posléze vypověděla, že muži byli "velice luxusně a slušivě oblečení" a byli ozbrojeni pistolí. Podle ní mluvili rusky a anglicky.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme