Lupiči ve Frýdku Místku ukradli 15 miliónů korun

Lupiči ve Frýdku-Místku přepadli vůz bezpečnostní agentury s více než patnácti milióny korun. K loupeži došlo brzy ráno kolem sedmé hodiny. Policisté celé dopoledne kontrolovali všechny silnice v kraji , ale bezúspěšně. Lupiči přepadli osádku vozu bezpečnostní agentury Securitas, když vyjížděla ze dvora pobočky České spořitelny. Pachatelé do jejich auta najeli svým vozem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Severomoravský policista Vilém Vaculík upřesňuje, že lupiči při přepadení nestříleli, strážci také neutrpěli vážná zranění. "Vozidlo pachatelů najelo do vozidla bezpečnostní agentury. Následně pachatelé brutálním způsobem vytáhli posádku z vozidla ven. Následně odjeli svým vozidlem. Momentálně probíhá intenzivní pátrání po vozidle Škoda Octavia tmavě modré až černé barvy."

Policisté potvrzují, že loupežné přepadení se odehrálo bleskurychle. Nikdo v okolí si ho nevšiml. Necelých 50 metrů od pobočky České spořitelny je kolonie takzvaných finských dřevěných domků. Jeden z jejich obyvatel, který oknem vidí přímo před pobočku, si žádných lupičů nevšiml. "To jsem ještě spal."

Peníze převážela bezpečnostní agentura Securitas Cash Holding. Právě její dva zaměstnanci jsou e vazbě za luopežné přepadení ve Frenštátě pod Radhoštěm, při kterém zmizelo skoro 30 miliónů korun. Strážci přepadení fingovali a peníze odcizili sami.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme