Policisté se psy pátrají v lesích na Zlínsku. Hledají lupiče, kteří vykradli na Slovensku poštovní vůz

Tři muži neznámé totožnosti v pondělí ráno na Slovensku podle dostupných informací přepadli poštovní vůz a ukradli 34 tisíc eur, tedy asi 890 tisíc korun. Policie na ně narazila u Slavičína na Zlínsku, muži ale utekli do lesa. Pachatelé by mohli být ozbrojení. V rojnicích je až do večera hledalo 120 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Do pátrání se zapojili i slovenští policisté, vrtulník a policisté na koních a se psy. Policisté budou po mužích pátrat i v noci, v činnosti bude také vrtulník, řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Slavičín (Aktualizováno: 23:50 19. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na 120 policistů pátrá u Korytné na Uherskohradišťsku po třech mužích, kteří přepadli poštovní vůz v nedaleké slovenské vesnici Horné Srnie. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Do pátrání se zapojují i slovenští policisté, dva vrtulníky a policisté na koních a se psy. Nyní je v rojnicích hledá 120 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského i Jihomoravského kraje, řekla ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Do pátrání se zapojují i slovenští policisté, vrtulník a policisté na koních a se psy.

Nasazený byl i vrtulník české policie. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

„Předpokládáme, že jsou tady ti tři muži ozbrojení, s jistotou to nevíme. Starosty jsme informovali o tom, že zde probíhá pátrací akce, které se účastní asi 120 policistů z našeho kraje i ze sousedních krajů. Pokud by se někdo z obyvatel obcí setkal se třemi muži, kteří by měli být ve tmavém oblečení, měl by nás o tom neprodleně informovat,“ uvedla pro Český rozhlas Kozumplíková.

Muži by podle policie měli být v lese. Varovala proto starosty okolních obcí. „Varovali jsme lidi, ať neopouštějí zabydlené části obce a nechodí do lesa nebo na pole,“ řekl starosta Rokytnice Antonín Goňa. Zprávu vyhlásil obecním rozhlasem. „To víte, že lidé, jak viděli policejní auta, tak hned volali na úřad,“ uvedl starosta. Obec má asi 590 obyvatel.

Policisté podle Kozumplíkové hledají v lese na kraji obce. „Cesta tudy vede ještě do další obce, proto projíždějící auta kontrolujeme. Nabízíme také lidem doprovod do jejich domovů,“ uvedla Kozumplíková. Večer policisté požádali o posily, na místo by mělo dorazit asi 50 dalších policistů. Část jich podle Kozumplíkové nahradí policisty, kteří jsou na místě od dopoledne.

Policisté podle Kozumplíkové hledají v lese na kraji obce. „Cesta tudy vede ještě do další obce, proto projíždějící auta kontrolujeme. Nabízíme také lidem doprovod do jejich domovů,“ uvedla Kozumplíková.

Portál čas.sk psal o čtyřech maskovaných lupičích, kteří přepadli posádku poštovního vozu, jenž do vesnice s 2800 obyvateli přivezl peníze na výplatu důchodů. Pachatelé pak prý ujeli na čtyřkolkách. Podle portálu v kontejnerech s hotovostí bylo i zařízení na znehodnocení bankovek barvou.

Karolína Peřestá, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme