Potápěči na jihu Čech pátrali po vodákovi u jezu na Lužnici a hledají i muže v Orlické přehradě

Záchranáři pro dnešek ukončili hledání jednoho z vodáků, kteří se v sobotu převrátili na jezu řeky Lužnice v Dráchově na Táborsku. Policejní potápěči se přesunuli k Orlické přehradě na Písecko, kde odpoledne zmizel dospělý plavec, skákal s ostatními ze člunu do vody a nevyplaval.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie nadále pátrá po nezvěstném vodákovi, ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Muž skočil do vody asi 50 metrů od břehu přehrady v kempu Radava před 16:00. Hledali ho policisté i lidé ze Státní plavební správy, úspěšní nebyli. „Jak je ten Orlík straně hluboký, tak pokud tělo hned nevyplave, tak jde dolů a vyplave až za pár dnů,“ řekl Bajcura.

Jez v Dráchově se po obědě snažili sjet dva muži narození v roce 1983 a 1986. Staršího z nich se podařilo zachránit, ve stabilizovaném stavu ho zdravotníci převezli do nemocnice. Mladšího se najít nepodařilo.

Hasiči ho podle Bajcury hledali ze člunu déle než dvě hodiny, potápěči pomocí techniky propátrávali vodu pod jezem. „Pokud se tam pořád netočí pod jezem, protože je tam strašně silný proud vody, tak mohlo tělo odplavat směrem z Veselí,“ řekl Bajcura. Pátrání bude v neděli pokračovat.

Mimo to záchranáři v sobotu prohledávali i řeku Sázavu u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali tam šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby je pohřešovaný. Stále také pokračuje hledání dvojice mladíků,  kteří se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. 

Barbora Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme