Hasiči likvidují v Lysé požár haly společnosti Kovona. Majitel odhaduje škodu na sto milionů

V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří zhruba od 19.00 výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí kovový nábytek. Podle odhadů majitele, který byl na místě, způsobil požár škodu více než sto milionů korun. Hasiči vyhlásili druhý a posléze třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojují desítky hasičů, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Nikdo zatím nebyl zraněn, hasiči budou plameny likvidovat až do rána.

Lysá nad Labem (Nymbursko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Lysé nad Labem na Nymbursku hořela výrobní hala společnosti Kovona. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: Fotobanka ČTK

Zatím není jasné, jak oheň vznikl. V hale se propadávají stropy, nikdo by v ní podle Kerekové neměl být.

Policejní mluvčí Michaela Richterová řekla, že hoří hala o rozměrech asi 20krát 40 metrů. Dopravu požár nekomplikuje, dodala. Žádné problémy nehlásí ani České dráhy.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Společnost Kovona byla založena v roce 1913, v roce 2017 zaměstnávala asi 150 lidí. Vyrábí například kovové šatní skříně, kartotéky, archivační skříně, stoly nebo police. Firma svůj nábytek také vyváží například do Německa, Francie, Belgie, skandidávských zemí nebo do Španělska, uvádí Kovona na svém webu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme