Lyžaři si užívali sněhu a sluníčka

Ideální sněhové podmínky a většinou slunečné počasí přilákaly do našich hor tisíce lyžařů. Ve všech střediscích jsou upravené tratě i vleky a také lanovky jsou v provozu. Například provozovatelé vleků na Českomoravské vrchovině si pochvalují, že tak dobré podmínky pro lyžování jako letos dlouho nepamatují. Na sjezdovkách leží přes 80 centimetrů sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

na horách | Foto: Radek Petrášek

Na všech krkonošských sjezdovkách leží více než metr sněhu a Medvědín ve Špindlerově Mlýně hlásí dokonce dva metry. Ráno rtuť teploměru ve Špindlerově Mlýně klesla ještě osm stupňů pod bod mrazu, lyžaře však uvítalo sluníčko a jasná obloha. V podvečer už bylo zataženo a oteplilo se na +2 stupně. Podle Horské služby lidé využívali jak příznivé sněhové podmínky na sjezdovkách, tak i možnost hřebenových túr a upravené stopy pro běžecké lyžování.

Také víkend v Krušných Horách se opravdu vydařil - Radiožurnálu to řekla Iva Králová z Infocentra na Božím Daru. "Počasí bylo překrásné, svítilo sluníčko, teploty kolem čtyř stupňů nad nulou. To znamená příjemné počasí pro lyžaře, kterých přijelo na Boží Dar i na Klínovec hodně. Oba ski areály byly upravené, všechny sjezdovky včetně vleků jsou v provozu".

Na hřebech Šumavy je místy až 150 centimetrů sněhu, teploty se ráno pohybovaly kolem mínus 15 stupňů, ale během dne se dostaly nad nulu. "Běžecké stopy jsou dobře upravované, sníh je přemrzlý, ale ledové plochy se na sjezdovkách přesto zatím moc neobjevují", řekl Českému rozhlasu Marcel Maxa z Horské služby na Špičáku.

Inverze přinesla také do Jizerských hor ideální počasí pro lyžování. Zatímco se v podhůří teplota pohybuje hluboce pod nulou, v Bedřichově a dalších střediscích žádné omrzliny nehrozily. Podle Pavla Hořejšího z Horské služby Jizerské hory je tam jeden stupeň nad nulou a pěkného počasí kupodivu dnes využil jen zlomek lyžařů. "Žádný kolapsy, žádný nervy, prázdný místa na parkovišti, pohoda. Magistrála je upravená až nahoru na Jizerku, ve střediscích je metr sněhu, na hřebenech 140-180 centimetrů, takže úplně ideální podmínky".

Jana Mertová, Jaroslav Hausdor, Ivana Bernáthová, Jaroslav Zvára, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme