Lyžaři si v Krkonoších mohou vybrat

Nejlepší lyžařské podmínky nabízejí i o tomto víkendu Krkonoše. Nejvyšší české hory sice postihly za posledních čtyřiadvacet hodin vydatné srážky, od vyšších poloh jsou ale sněhové. Informace máme od Elišky Pilařové z královéhradecké redakce Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařský vlek | Foto: Jan Rosenauer

Na hřebenech hor hlásí 3 cm nového sněhu. a 145 cm celkem. Kromě lanovky na Sněžku, která je mimo provoz pro silný nározový vítr až 30 m/s, jsou všechny lanovky a vleky v provozu a upravené sjezdovky všech sportovních areálů v Harachově, Rokytnici , Špindlerově Mlýně, Jánských Lázních i v Peci pod Sněžkou. Sněhová pokrývka tam dosahuje až 90 cm a problémy nemají zejména tam, kde je technický sníh. Lyžuje se i na všech běžeckých tratích.

Přehrát

00:00 / 00:00

E.Pilařová: Lyžování v Krkonoších

V Jeseníkách v neděli od rána hustě sněží. Po sobotním dešti a silném větru se vlekařům podařilo sjezdovky ve střediscích znovu upravit. Lyžuje se na Pradědu, na Červenohorském sedle, v Karlově anebo Petříkově. Vítr je v neděli většinou mírnější, rozpustily se i ranní mlhy. Podmínky pro zimní sporty nejsou ideální.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme