Lyžařská střediska praskají ve švech

Na horách je nejkrásnější víkend sezóny a ideální sněhové podmínky. Shodují se na tom všichni zpravodajové z Krkonoš, Jizerských hor i Šumavy. Tak jako včera i dnes praskají všechna zimní střediska ve švech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jasné slunečné počasí a nový prachový sníh vytváří ideální podmínky pro zimní sporty v Krkonoších. Jak hlásí náš zpravodaj Jaroslav Zvára, do včerejška napadlo asi 15 cm sněhu a celková pokrývka je kolem 40 cm, v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně je až dvojnásobná. Všechny vleky a lanovky jsou v provozu. Horská služba ale upozorňuje na akutní lavinové nebezpečí, uzavřena jsou proto všechna horská údolí.

V Krkonoších ale hrozí akutní lavinové nebezpečí. Minulý týden totiž silný vítr navál v horských údolích velké množství sněhu. Horská služba už musela uzavřít některé cesty. Náčelník krkonošské Horské služby Jiří Dunka řekl Českému rozhlasu, že nepřístupné jsou všechny údolní cesty - cesta Kotelními jámami, údolí Bílého Labe, cesta úbočím Kozích hřbetů, Obří důl, Modrý důl, Dlouhý důl.

I v Jizerských horách jsou dobré lyžařské podmínky - je polojasno a teploty se pohybují kolem -6 stupňů Celsia. Na svazích leží od 35 do 60 cm sněhu, běžecké i sjezdové tratě jsou upravené.

Moravsko-slezské Jeseníky nabízejí v současné době ideální podmínky pro zimní sporty. Potvrzují to i slova Jaroslava Sembdnera z tamní horské služby. Jak říká, napadlo 30 až 40 cm nového sněhu, Praděd má nyní rekordní 1 metr sněhu. Všechny vleky jsou v provozu, sjezdovky i běžecké tratě jsou upravené.

Vysokou návštěvnost očekávají zimní střediska v Beskydech. Jak informuje Ivan Sekanina z Českého rozhlasu Ostrava, podmínky pro vyznavače sjezdového lyžování i pro běžkaře jsou totiž ideální. Je krásné počasí a téměř klidno. Na Lysé hoře je přes metr sněhu a v ostatních střediscích kolem 60 cm.

Markéta Kaclová, Ivan Sekanina, Jaroslav Zvára Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme