Lyžařská střediska praskají ve švech

Na horách je nejkrásnější víkend sezóny a ideální sněhové podmínky. Shodují se na tom všichni zpravodajové z Krkonoš, Jizerských hor i Šumavy. Tak jako včera i dnes praskají všechna zimní střediska ve švech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jasné slunečné počasí a nový prachový sníh vytváří ideální podmínky pro zimní sporty v Krkonoších. Jak hlásí náš zpravodaj Jaroslav Zvára, do včerejška napadlo asi 15 cm sněhu a celková pokrývka je kolem 40 cm, v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně je až dvojnásobná. Všechny vleky a lanovky jsou v provozu. Horská služba ale upozorňuje na akutní lavinové nebezpečí, uzavřena jsou proto všechna horská údolí.

V Krkonoších ale hrozí akutní lavinové nebezpečí. Minulý týden totiž silný vítr navál v horských údolích velké množství sněhu. Horská služba už musela uzavřít některé cesty. Náčelník krkonošské Horské služby Jiří Dunka řekl Českému rozhlasu, že nepřístupné jsou všechny údolní cesty - cesta Kotelními jámami, údolí Bílého Labe, cesta úbočím Kozích hřbetů, Obří důl, Modrý důl, Dlouhý důl.

I v Jizerských horách jsou dobré lyžařské podmínky - je polojasno a teploty se pohybují kolem -6 stupňů Celsia. Na svazích leží od 35 do 60 cm sněhu, běžecké i sjezdové tratě jsou upravené.

Moravsko-slezské Jeseníky nabízejí v současné době ideální podmínky pro zimní sporty. Potvrzují to i slova Jaroslava Sembdnera z tamní horské služby. Jak říká, napadlo 30 až 40 cm nového sněhu, Praděd má nyní rekordní 1 metr sněhu. Všechny vleky jsou v provozu, sjezdovky i běžecké tratě jsou upravené.

Vysokou návštěvnost očekávají zimní střediska v Beskydech. Jak informuje Ivan Sekanina z Českého rozhlasu Ostrava, podmínky pro vyznavače sjezdového lyžování i pro běžkaře jsou totiž ideální. Je krásné počasí a téměř klidno. Na Lysé hoře je přes metr sněhu a v ostatních střediscích kolem 60 cm.

Markéta Kaclová, Ivan Sekanina, Jaroslav Zvára Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme