Lyžařská střediska praskala ve švech

Doslova ve švech dnes praskal oblíbený skiareál ve Špindlerově Mlýně. Rekordních 6000 návštěvníků zaplnilo všechny sjezdovky, u vleků tvořily dlouhé fronty. Do posledního místa byla zaplněná také parkoviště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Ještěd | Zdroj: ČTK

Zdeněk Spilka z areálu Medvědín - Mísečky proto radí : Zítra si raději přivstaňte. "Doporučoval bych, aby ti lidé, kteří chtějí přijet a dobře si zalyžovat, aby si ráno přivstali, protože parkoviště se plní hlavně návštěvníky, kteří jedou za sluníčkem," doplnil.

Na svazích Krkonoš leží kolem půl metru sněhu - i počasí je díky inverzi ideální. Dobře si zalyžujete i v dalších českých a moravských horách.

Jihočeská část Šumavy dokonce hlásí rekordní návštěvnost nejen díky dobrým sněhovým podmínkám, ale i slunečnému počasí. V západní Šumavě a Krušných horách panuje mrazivé a jasné počasí, na sjezdovkách leží až 60 centimetrů sněhu, v provozu jsou všechny areály a vleky. Běžkaři mohou na Šumavě vyrazit do okolí Modravy a Horské Kvildy.

I v Moravskoslezských Beskydech si návštěvníci užívali slunečné mrazivé počasí. Na sjezdovkách tam leží 20 až 80 centimetrů technického sněhu. Hřebenové trasy ale zůstávají zledovatělé.

Eliška Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme