Lyžování na Lysé hoře opět s omezením

Ministerstvo životního prostředí rozhodlo o lyžování na Lysé hoře v Beskydech. Na malé jižní sjezdovce se za určitých podmínek lyžovat může. Provoz velké severní sjezdovky ale ministr životního prostředí Libor Ambrozek nepovolil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lysá hora | Foto: Pavel Frydrych

Radiožurnálu to potvrdila mluvčí resortu Karolína Šůlová. "Z rozhodnutí ministra životního prostředí vyplývá, že zatímco provoz jižní sjezdovky je za dodržení určitých přísných podmínek pro přírodu únosný, severní sjezdovka představuje pro unikátní horský ekosystém riziko, které není opodstatněné. Proto ministr nepovolil sjezdování na severní straně."

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Šůlová: Lyžování na Lysé hoře

Na jižní sjezdovku budou moci lyžaři vyrazit, jen když výška sněhové pokrývky dosáhne nejméně 40 centimetrů. Hranice trati má být vymezena bariérami a provozovatelé vleků musí dořešit i parkování vozidel.

Provoz severní sjezdovky na Lysé hoře je sporný už řadu let. Nikdy nebyla vyňata z Lesního půdního fondu. Navíc od účinnosti zákona o ochraně přírody a krajiny nebylo využívání území uvedeno do souladu s ustanovením této normy. Na provoz nebyla nikdy udělena výjimka, která je v 1. zóně Chráněné krajinné oblasti nutná.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme