Lyžování na Slovensku je levnější, Rakousko stále vede kvalitou

Většinu Čechů volí v případě zahraničního lyžování ze dvou alternativ, Slovensko anebo Rakousko. Každá země má své přednosti a Slovensko zdaleka není ve srovnání s Rakouskem bez šance. Zimní nabídka v obou zemích závisí na tom, zda je hlavním motivem ušetřit, nebo si lyžování opravdu vychutnat a trochu si za to připlatit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Štrbském Plese

Lyžování na Štrbském Plese | Foto: Jan Rosenauer

O Rakousku stále platí zažitá představa ve smyslu vysoká kvalita za vysokou cenu. Ve srovnání se Slovenskem je to tak, ceny denních skipasů jsou v Rakousku v průměru až o 20 eur vyšší než na Slovensku.

„V drtivé většině případů za vyšší cenu dostanete kvalitní služby, nejen vleky, lanovky, hotelové služby. Rakušané bodují profesionalitou v zacházení s turisty a to na Slovensku ještě trochu chybí,“ říká slovenský zpravodaj Radiožurnálu Vojtěch Berger.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vojtěch Berger přináší tipy na lyžování v Rakousku a na Slovensku.mp3

Slovensko v oblasti služeb dlouho pokulhávalo, chyběla například provázanost jednotlivých zimních středisek. To se teď ale mění.

„Jediný skipas stačí v Nízkých i Vysokých Tatrách. Velkou výhodou slovenských zimních středisek jsou termální koupaliště. Přímo ze sjezdovky si můžete odskočit do horkého bazénu pod padajícím sněhem. Je to slovenská výhoda, protože Alpy nabízejí tento zážitek zřídka,“ srovnává Berger.

Ze známých středisek v Rakousku určitě nezklame ledovec Dachstein nebo okolní střediska v Salzburských Alpách, kde se nachází největší rakouské lyžařské středisko.

„Špatnou volbou nebudou ani Východní Tyroly, okolí města Lienz, což je spíš rodinný region. Na Slovensku se vyplatí koupit si super skipas, který platí pro všechna velká střediska. Desetidenní permanentka přijde na 200 eur,“ dodává Vojtěch Berger.

Co se týká rozhodování mezi lyžováním v Rakousku nebo na Slovensku, kdo hledá lyžařské lahůdky, toho uspokojí Rakousko, kdo chce ušetřit, ten by měl začít hledat na Slovensku.

Vojtěch Berger, Daniela Pavlíčková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme